sobota, 13 lipca 2013

Najlepszy koktajl truskawkowy (Smoothie)

Często kiedy jestem w galerii handlowej lubię przysiąść na chwilkę w kawiarni i napić się koktajlu. Zwykle kiedy umawiam się z koleżankami na „kawę” też zamawiam koktajl owocowy. Po prostu uwielbiam ich świeży, orzeźwiający smak i zapach! A do tego taki koktajl to samo zdrowie, więc można go pić w dużych ilościach bez wyrzutów sumienia :)
 
Zimą często robię TEN koktajl truskawkowy taki prosty, z mrożonych owoców.  Jakoś długo nie mogłam znaleźć tego mojego ulubionego smaku z kawiarni, ale w końcu udało się! Truskawki + banan + sok jabłkowy – dla mnie połączenie idealne! Plan miałam taki, żeby robić sobie taki mix na śniadanie co jakiś czas, na zmianę z innym, niestety jednak mój mąż absolutnie nie zniósł by hałasu blendera o 6:30 rano :P Tak więc mój koktajl mogę sobie zaserwować  co najwyżej jako drugie śniadanie lub późne weekendowe.

Koktajl truskawkowy


Składniki na dwie szklanki:
  • 250 g truskawek
  • jeden banan
  • 200 ml soku jabłkowego (u mnie bez cukru)
  • kilka kostek lodu lub pokruszony lód*

*lód można pominąć jeżeli dodamy mrożone truskawki

Przygotowanie:

Truskawki umyć, osuszyć i odszypułkować. Banana pokroić na plastry. Owoce, sok jabłkowy i lód  umieścić w pojemniku blendera i dokładnie zmiksować. Przelać do szklanek.


Koktajl truskawkowy

Koktajl truskawkowyKwaśnie, no właśnie Nakarm Cukrzyka latem

2 komentarze:

Dziękuję za Twój komentarz.

Drukuj